Startovací kabely

startovací kabelyStartovací kabely budou Vaší záchranou, jestliže se ve Vašem autě vybije akumulátor. Případně s nimi můžete vypomoci, pokud bude nějaký jiný řidič v nouzi. Baterii auta hrozí vybití nejvíce v zimě, pokud je již starší nebo v horším stavu, nebo kdykoli, zapomente-li v autě něco zapnutého, co bude elektřinu z baterie spotřebovávat (světla, ledničku, ...). Máte-li nablízku nastartované auto s dobrým akumulátorem s pomocí kabelů můžete oživit/nastartovat auto, které samo nastartovat již nedokáže.

Jestliže se rozhodnete kabely si pořídit, mějte na pozornosti jejich průřez, materiál a délku. Slabé kabely se hodí na nastartovaní motocyklů a malých benzínových motorů do objemu 1.2 l, střední tak do 1.9 l a ty silnější zvládnou i naftové motory nebo benzínové od 2 l objemu výše. A výběr raději nepodceňujte, váháte-li s ohledem na motor mezi dvěma modely, zvolte raději ty silnější s větším průřezem, v kritické situaci budete za takovou rozumnou investici rozhodně rádi.

Dobrá rada na závěr je, máte-li nabíječku autobaterie, dobijte si akumulátor v autě alespoň vždy těsně před příchodem zimního období. A pokud nabíječku nevlastníte, tak si ji jednoduše půjčte, třeba od souseda nebo v rodině, však sdílet věci, které permanentně nevyužíváme, je fajn, i pro planetu, i pro lidi :)

Startovací kabely pro oživení vybité baterie a akumulátoru | naAuta.cz

Existuje 8 produktů.

Zobrazení 1-8 z 8 položek

Aktivní filtry

Nový uživatelký účet

Máte již účet?
Přejděte k přihlášení nebo Obnovte heslo